Ne SUV. AMG.

Točivý moment 850 Nm[1]

Zrychlení 4,2 s z 0 na 100 km/h

Výkon 450 kW[1]

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.

Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 11,9 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 273 g/km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.

Výrazné prvky vozidla

Setkání na nejvyšší úrovni: naše nejluxusnější SUV s výkonem AMG.

Zde se střídá jeden superlativ za druhým. Nový model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ není jen jedním z nejprostornějších vozidel AMG, nýbrž také jedním z nejluxusnějších. Zažijte špičkové výkonné technologie AMG doplněné o komfort na úrovni Třídy S. A to vše společně s dalšími šesti cestujícími, kteří všichni zaujmou první startovací pozici.

Design exteriéru

Skutečný model AMG poznáte podle srdečního tepu. A podle těchto detailů.

Nový model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ poznáte podle typických designových prvků: maska chladiče ve specifickém designu AMG s vertikálními lamelami, kapota motoru s powerdomy, široká nabídka kol zahrnující kovaná kola o velikosti až 23 palců v příplatkové výbavě a hranaté dvojité koncovky výfuku ukazují silné stránky nového modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

GLS AMG

Kryt chladiče ve specifickém designu AMG

Na obrázku je kryt chladiče ve specifickém designu AMG nového modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

Dominantním prvkem přední části nového modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ je velkoryse dimenzovaný kryt chladiče ve specifickém designu AMG s vertikálními lamelami v lesklém chromu a logem „AMG“. V nově koncipovaném předním ochranném panelu AMG je integrován prvek „Jetwing“ v lesklé černé barvě a také nápadné sportovní přívody vzduchu v černé barvě.

Výrazný design kontur

Na obrázku je zachycen výrazný design kontur nového modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

Součástí standardní výbavy nového modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ jsou moderní světlomety MULTIBEAM LED. LED diody a zadní světla zajišťují nezaměnitelný design světel.

Dolní oplechování zádě AMG

Na obrázku je dolní oplechování zádě nového modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

Dolní oplechování zádě AMG se sportovním difuzorem, ozdobnými aplikacemi v černé barvě a ozdobnou lištou ve stříbrném chromu působí velmi sportovním dojmem. A opticky dotvářejí nápadný vzhled. Do této koncepce zapadá výfukový systém AMG se dvěma hranatými chromovanými dvojitými koncovkami výfuku a také kryt koncové trubky s rýhováním na vnější straně.

Design interiéru

Tak luxusní jízdní výkon modelu AMG jste ještě nikdy nezažili.

Nový model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ je vybaven tím nejlepším, co mohou světy Mercedes-Benz a Mercedes-AMG nabídnout. K největším přednostem patří ventilovaná ortopedická sedadla ve specifickém designu AMG, ve standardní výbavě čalouněná kůží nappa, nový volant AMG Performance a digitální sdružený přístroj Widescreen Cockpit se specifickými styly zobrazení AMG.

GLS AMG

Sedadla AMG pro řidiče a spolujezdce

Na obrázku jsou sedadla AMG pro řidiče a spolujezdce v novém modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

Ortopedická sedadla ve specifickém designu AMG, ve standardní výbavě čalouněná černou kůží nappa AMG, nabízí vynikající boční oporu a jsou zdobená typickým vzorem AMG – s logem „AMG“ na předních opěradlech sedadel. Pro luxusní SUV jsou k dispozici různé varianty kvalitních materiálů a barevných odstínů. Splňte si své sny.

Digitální sdružený přístroj Widescreen Cockpit

Na obrázku je digitální sdružený přístroj Widescreen Cockpit v novém modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

Ve standardním širokoúhlém kokpitu tvoří displej sdruženého přístroje a media displej jeden optický celek. Moderní design se zde snoubí se špičkovým komfortem ovládání: volně stojící, velkoryse dimenzovaný displej s úhlopříčkou obrazovky 2 x 31,2 cm (2 x 12,3 palce), vysokým rozlišením a dotykovým ovládáním.

Jízdní programy DYNAMIC SELECT

Na obrázku jsou znázorněny jízdní programy AMG DYNAMIC SELECT v novém modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

Nový model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ nejen vypadá jako terénní vůz, tyto své schopnosti také prokazuje prakticky v jakémkoliv terénu. I v modelu Mercedes-AMG Performance máte k dispozici jízdní programy „Trail“ a „Sand“. Můžete tak zvolit nastavení pro jízdu v terénu, např. „Stoupání“, „Sklon“ a „Uzávěrka diferenciálu“, a zobrazit si je na media displeji.

Výbavy AMG

Vytvořte si svůj nový vůz Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

Volant AMG Performance v kůži nappa/mikrovláknu DINAMICA

Volant AMG Performance v kůži nappa/mikrovláknu DINAMICA

U tohoto volantu AMG je použit výrazný karbon a na omak příjemné mikrovlákno DINAMICA – pro dokonalý vzhled a pohodlné držení. Typický zploštělý tvar AMG je převzat z motoristického sportu a zdůrazňuje sportovní charakter kokpitu. Ergonomicky umístěná tlačítka dotykového ovládání poskytují intuitivní komfort ovládání a podporují soustředěnou jízdu.

Tlačítka na volantu AMG

Tlačítka na volantu AMG

S tlačítky na volantu AMG získá Váš volant výrazný sportovní charakter: umožňují rychlé a cílené ovládání specifických funkcí jízdní dynamiky. Pro soustředěný, nerušený a výkonově orientovaný zážitek z jízdy – a pro autentickou atmosféru závodního vozu v kokpitu.

23palcová kovaná kola AMG (58,4 cm) v designu pěti otvorů

23palcová kovaná kola AMG (58,4 cm) v designu pěti otvorů

Pro nový model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ jsou dostupná 23palcová kovaná kola AMG (58,4 cm) v designu pěti otvorů.

Čalounění kůží exclusive nappa AMG

Čalounění kůží exclusive nappa AMG

Pro nový model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ je dostupné čalounění kůží exclusive nappa AMG v černé barvě.

Sada AMG Night

Na motivu je nový model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ se sadou AMG Night.

Standardní výbava

Na motivu je nový model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ se standardní výbavou.

Výkon

Nechte se okouzlit technologiemi, které se osvědčily v motoristickém sportu.

Motor V8 se dvěma turbodmychadly a plně variabilní pohon všech kol AMG Performance umožňují dechberoucí dopředný tah.

Výkon

Pohon všech kol AMG Performance 4MATIC+

Pohon všech kol AMG Performance 4MATIC+ orientovaný na výkon průběžně vypočítává optimální rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu v závislosti na jízdní situaci a požadavku řidiče.
Řidič nového modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ tak může využívat jak výhody pohonu všech kol orientovaného na trakci, tak i výhradního pohonu zadních kol. Pro vysokou stabilitu a bezpečnost jízdy při jakýchkoliv podmínkách na silnici – na suché, mokré nebo sněhem pokryté vozovce.

AMG ACTIVE RIDE CONTROL

Stabilita se snoubí s agilitou: podvozek AMG ACTIVE RIDE CONTROL vyrovnává náklon díky vysoce moderní elektronice. Podvozek a řízení velmi přesně reagují na jízdní situaci a vozovku.
Za volantem nového modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ si můžete dopřát intenzivní a dynamický prožitek jízdy typický pro modely AMG. A jako cestující si vychutnáváte vynikající jízdní komfort.

Třístupňový elektronický stabilizační systém (ESP®)

Třístupňový elektronický stabilizační systém (ESP®) s aktivní trakční logikou se při začínajícím protáčení hnacího kola postará, aby byl výkon motoru optimálně přenášen na silnici.
Pomocí tlačítka ESP® lze zvolit tři nastavení: „ESP® ON" zajistí vysokou bezpečnost při přizpůsobení se sportovnímu charakteru jízdy, „ESP® SPORT HANDLING MODE" umožňuje pozdější zásah systému pro sportovní styl jízdy. „ESP® OFF" znamená cílenou deaktivaci systému ESP® pro velmi sportovní jízdní manévry na uzavřených okruzích..

Dynamické ložisko motoru

V novém modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ jsou namontována dynamická ložiska motoru. Ta umožňují optimální jízdní vlastnosti a velmi agilní reakci i v mezních oblastech sportovní jízdy.

Čtyřlitrový motor V8 se dvěma turbodmychadly

Čtyřlitrový motor V8 se dvěma turbodmychadly

Čtyřlitrový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly byl vytvořen pro sportovní výkony. Koncepce pohonu umožňuje úctyhodný točivý moment až 850 Nm[1] a také tak zvaný efekt boost. Díky němu je krátkodobě k dispozici další výkon 16 kW,[1] například pro ještě silnější mezispurty.

AMG Performance 4MATIC+

AMG Performance 4MATIC+

Nejlepší trakce a výkon v každé situaci: v závislosti na jízdní situaci a přání řidiče vypočítává pohon všech kol orientovaný na výkon plynule to nejlepší možné rozdělení točivého momentu. Řidič tak může využívat jak výhody pohonu všech kol orientovaného na trakci, tak i výhradního pohonu zadních kol – a excelentní jízdní vlastnosti na každém povrchu. Pro jízdní dynamiku typickou pro modely AMG a maximální radost z jízdy.

Jízdní programy AMG DYNAMIC SELECT

Jízdní programy AMG DYNAMIC SELECT

Jízdní programy AMG DYNAMIC SELECT umožňují široké rozpětí jízdní dynamiky, a tím i velmi variabilní jízdní zážitek – od mírného, přes sportovní až po maximálně dynamický zážitek. Řidič pomocí spínače DYNAMIC SELECT zvolí buď požadovaný předkonfigurovaný program, nebo si sám vytvoří vlastní konfiguraci vozidla v programu „Individual“. V manuálním režimu „M“ může navíc sám provádět řazení.

Převodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G

Převodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G

Pomocí 9 převodových stupňů a funkce meziplynu umožňuje automatická převodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G mimořádně dynamické zrychlení, nejkratší časy řazení a také jízdní styl pro úsporu paliva. Doby odezvy jsou nyní ještě kratší. Automatické a manuální pokyny k řazení lze provést rychle.

Porovnání motorů

Srdcem pohonu AMG je motor.

Na obrázku je motor modelu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+.

Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 11,9 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 273 g/km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.