Neutuchající nadšení.

Točivý moment 400 Nm až 500 Nm[1]

Zrychlení 4,9 s až 4,0 s z 0 na 100 km/h

Výkon 225 kW až 310 kW[1]

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé: spotřeba paliva kombinovaná: 7,3-7 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 167-164 g/km[1]
Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé: spotřeba paliva kombinovaná: 8,2-8,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 188-185 g/km[1]
Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé: spotřeba paliva kombinovaná: 8,3-8,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 189-186g/km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.

Přednosti vozidla

Instant Lift-Off.

Nové modely Mercedes-AMG CLA kupé se vyznačují sportovně emotivním vzhledem pro enormní radost z jízdy a absolutně špičkové výkony v segmentu kompaktních vozidel.

CLA exterier
Exteriér

Mercedes-AMG CLA kupé
Performance

Na obrázku je kokpit modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé z pohledu řidiče.
Interiér

Design exteriéru

Vypilovaná aerodynamika.

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC

Se svými atletickými proporcemi se Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé velmi výrazně odlišuje od sériové výroby. Důkazem toho je již samotná maska chladiče specifická pro AMG se speciálními deflektory jako prvky pro vedení vzduchu na vnějších otvorech pro přívod vzduchu v předním nárazníku. Také zezadu se kupé jasně odlišuje od své konkurence prostřednictvím koncovek výfuku o průměru 90 mm umístěných vlevo a vpravo.

Přední nárazník AMG

Na obrázku je přední nárazník modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé

Pro model Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé lze v exteriéru volit další odlišující prvky:
– kryt chladiče ve specifickém designu AMG a nápis AMG
– přední nárazník se speciálními deflektory jako aerodynamické prvky na vnějších otvorech pro přívod vzduchu
– splitter a ozdobné prvky na lamelách ve vnějších otvorech pro přívod vzduchu ve stříbrné chrome

Zadní nárazník AMG

Na obrázku je Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé z pohledu zezadu.

Zadní nárazník AMG se specifickým vzhledem difuzoru, čtyřmi vertikálními lamelami a dvěma pochromovanými, kulatými koncovkami výfuku s průměrem 90 milimetrů.

Vysoce výkonná brzdová soustava AMG

Na obrázku jsou pneumatiky a brzda modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé.

Vysoce výkonná brzdová soustava AMG zajišťuje vynikající zpomalení a krátké brzdné dráhy. Na přední nápravě jsou používány čtyřpístové pevné třmeny a brzdové kotouče o velikosti 350 milimetrů, na zadní nápravě jednopístové posuvné třmeny a brzdové kotouče o velikosti 330 milimetrů.

Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé

Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé

Jeho exteriér vyvolává radost z jízdy už před startem. To je na modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé, stejně jako na modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé patrné už na první pohled. Na přední části zaujme kryt chladiče ve specifickém designu AMG a zvětšený rozchod kol. Bezrámové dveře perfektně ladí s emotivním vedením linií.

Přední nárazník AMG

Na obrázku je maska chladiče ve specifickém designu AMG modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé.

Nový model Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé nezapřou vizuální podobnost se čtyřdveřovým kupé Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+. Přední nárazník a kryt chladiče ve specifickém designu AMG se svým tvarem výrazně liší od modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

Dynamický vzhled zadní části

Na obrázku je záď modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé.

Další výrazný prvek: zadní nárazník AMG se specifickým vzhledem difuzoru a odtrhovou hranou AMG v barvě vozu na víku zavazadlového prostoru. Celkový vzhled zádě modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé dotváří dvě kulaté koncovky výfuku, z nichž každá má průměr 90 mm.

Kola a blatníky AMG

Na obrázku jsou kola a blatníky modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé.

Nápadný prvek: velký rozchod kol s široce vystouplými blatníky a nápis „TURBO 4MATIC+“. Za příplatek dostupné 19palcové kované disky kol (48,3 cm) s křížovými paprsky a červeně lakovanými třmeny kotoučové brzdy dodávají exteriéru modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ ještě působivější výraz.

Boční prahové nástavce AMG

Na obrázku je design boční části modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé

Design je všechno: pro 45kové modely Mercedes-AMG jsou za příplatek dostupné různé sady. Například sada AMG Chrom Silver exteriér, s předním splitterem a ozdobnými vložkami v bočních prahových nástavcích v barvě stříbrná chrome nebo sada AMG Night, u které je řada prvků vozidla provedena v lesklé černé barvě.

Design interiéru

Okamžité dobíjení.

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé

Také v interiéru se prosazuje dynamická estetika: sportovní sedadla čalouněná syntetickou kůží ARTICO / černým mikrovláknem DINAMICA s červeným dvojitým prošitím perfektně ladí s tříramenným multifunkčním sportovním volantem čalouněným kůží nappa. Středová konzola ve specifickém designu AMG rovněž zdůrazňuje sportovní styl. Sdružený přístroj včetně menu AMG nabízí další informace, jako například ukazatel převodového stupně, menu Warm-up, G-Meter, RACETIMER a údaje o motoru.

Sdružený přístroj AMG

Na obrázku je sdružený přístroj modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé.

Sdružený přístroj AMG nabízí atraktivní design AMG a cenné informace pro sportovně založené řidiče. To zajišťuje menu AMG doplňkovými sportovními informacemi jako např.:
– ukazatel převodového stupně (mj. žlutý symbol „M“v režimu manuálního řazení)
– rozehřívací menu (mj. teplota motorového a převodového oleje)
– menu nastavení (mj. nastavení AMG DYNAMIC SELECT)
– G-meter
– časomíra
– údaje o motoru

Středová konzola AMG

Na obrázku je středová konzola modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé.

Exkluzivní středová konzola AMG v lesklé černé barvě s tlačítky pro funkce jízdní dynamiky slibuje ještě před samotným rozjezdem enormní technický potenciál. Zahrnuje spínače pro ovládání manuálního režimu převodovky, třístupňového ESP® a podvozku AMG RIDE CONTROL (za příplatek).

MBUX (Mercedes-Benz User Experience)

MBUX (Mercedes-Benz User Experience)

Vychutnejte si krásu a inteligenci digitalizovaného multimediálního systému. Vy rozhodujete, jaké informace Vám zobrazí. Stejně flexibilní je i zadávání, například přes dotykový media displej.
Vytvořte si emoční pouto – z vozidla se stane Vaše vozidlo. Neboť rozšířené funkce MBUX se Vám zcela přizpůsobí. Řekněte „Ahoj Mercedesi“ a Váš systém MBUX bude připraven plnit Vaše přání. Osobní profily, funkce prognóz a také WiFi hotspot zcela nově definují pojem digitální zesíťování.

Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé

Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé

Sportovně laděný design má své pokračování také v interiéru modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+. S tlačítky na volantu AMG* máte prostřednictvím volantu AMG Performance* multimediální systém MBUX se sdruženým přístrojem stále optimálně pod kontrolou. Ve specifické středové konzole AMG se nachází mj. spínače pro ovládání manuálního režimu převodovky, třístupňového systému ESP® nebo podvozku AMG RIDE CONTROL.
*Za příplatek

Sdružený přístroj AMG

Na obrázku je sdružený přístroj AMG modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé.

Sportovně laděný exteriér nového modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ má své pokračování také v interiéru. Sdružený přístroj AMG je se svými třemi různými vzhledy zobrazení včetně režimu Supersport s velkým otáčkoměrem uprostřed a doplňujícími informacemi v podobě sloupcových diagramů jako stvořený pro špičkové výkony.

Volant AMG Performance

Na obrázku je volant AMG Performance modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé.

Kdo preferuje sportovní a svižný styl jízdy, ten musí mít své vozidlo neustále pod kontrolou. To umožňuje ve třech variantách dostupný volant AMG Performance s vyznačením 12 hodin a nápisem „AMG“.

Středová konzola AMG

Na obrázku je středová konzola AMG modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé.

Sportovně zaměřený design dále zdůrazňuje středová konzola se zvednutou přední částí, ve které se nachází spínače pro ovládání manuálního režimu převodovky, třístupňového systému ESP® a podvozku AMG RIDE CONTROL a která nabízí optimální přehled.

Výbavy AMG

Nakonfigurujte si svůj osobní model Mercedes-AMG CLA kupé.

Standardní výbava pro model CLA 35 4MATIC

Standardní výbava pro model CLA 35 4MATIC

Standardní výbava pro model CLA 35 4MATIC

Standardní výbava pro model CLA 45 4MATIC+

Standardní výbava pro model CLA 45 4MATIC+

Standardní výbava pro model CLA 45 4MATIC+

Sada AMG Night

Sada AMG Night

Sada AMG Night

S nápadnými designovými prvky v černé a lesklé černé podtrhnete expresivní charakter vozidla. O výjimečný dojem se stará přední splitter lakovaný příslušným barevným odstínem a černé chromované koncovky výfuku. Determální tmavě tónovaná skla od sloupku B pak zase nabízejí i praktické výhody.

Sada AMG Aerodynamic pro model CLA 35 4MATIC*

Sada AMG Aerodynamic pro model CLA 35 4MATIC*

Sada AMG Aerodynamic pro model CLA 35 4MATIC*

Sada AMG Aerodynamic, vyvinutá ve větrném tunelu, zlepšuje jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech a tvoří základ pro vyšší radost z jízdy. Montované díly zvyšují přítlačnou sílu. Výrazná odtrhová hrana AMG na víku zavazadlového prostoru jasně deklaruje požadavek nekompromisního výkonu.

Sada AMG Aerodynamic pro model CLA 45 S 4MATIC+*

Sada AMG Aerodynamic pro model CLA 45 S 4MATIC+*

Sada AMG Aerodynamic pro model CLA 45 S 4MATIC+*

Sada AMG Aerodynamic, vyvinutá ve větrném tunelu, zlepšuje jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech a tvoří základ pro vyšší radost z jízdy. Montované díly zvyšují přítlačnou sílu. Výrazná odtrhová hrana AMG na víku zavazadlového prostoru jasně deklaruje požadavek nekompromisního výkonu.

Sada AMG Chrom Silver exteriér pro model CLA 45 S 4MATIC+**

Sada AMG Chrom Silver exteriér pro model CLA 45 S 4MATIC+**

Sada AMG Chrom Silver exteriér pro model CLA 45 S 4MATIC+**

Plná individualita: se sadou AMG Chrom Silver exteriér zvýrazníte exkluzivní charakter Vašeho vozidla AMG. Přední splitter a ozdobné vložky v bočních prahových nástavcích jsou provedeny v barvě stříbrná chrome.

Sportovní sedadla AMG Performance

Sportovní sedadla AMG Performance

Sedadla AMG Performance jsou díky maximálnímu sportovnímu charakteru při sezení základním prvkem maximální suverenity v ovládání. Tvar sedadla se silnými obrysy, integrovanými opěrkami hlavy a štítkem AMG sjednocuje ideální boční podporu při sportovním jízdním stylu s obzvláště dynamickým vzhledem.

Tlačítka na volantu AMG

Tlačítka na volantu AMG

S tlačítky na volantu AMG získá Váš volant výrazný sportovní charakter: umožňují rychlé a cílené ovládání specifických funkcí jízdní dynamiky. Pro soustředěný, nerušený a výkonově orientovaný zážitek z jízdy – a pro autentickou atmosféru závodního vozu v kokpitu.

AMG TRACK PACE

AMG TRACK PACE

AMG TRACK PACE promění Vaše vozidlo AMG ve Vašeho virtuálního inženýra. Prostřednictvím časů okruhu, sektoru, zrychlení a také vybraných telemetrických údajů v reálném čase můžete cíleně analyzovat a zlepšovat své řidičské dovednosti.

19palcová kola AMG z lehké slitiny, vícepaprsková

19palcová kola AMG z lehké slitiny, vícepaprsková

19palcové disky kol AMG z lehké slitiny (48,3 cm), vícepaprskové, lakované černou barvou a leštěné, s pneumatikami 245/35 R19 na ráfcích 8,5J x 19 ET55.

*Jen v kombinaci se sadou AMG Night. ** Dostupné pouze pro Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

Perfomance

Instant Power.

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé

Nový model Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC je poháněn nově vyvinutým dvoulitrovým čtyřválcovým motorem s turbodmychadlem o výkonu 225 kW[1] (306 k), který zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. Standardní pohon všech kol rozděluje hnací sílu plně variabilně od čistě předního pohonu kol až po distribuci v poměru 50:50. Pohon AMG Performance 4MATIC spojuje optimální trakci s velkým potěšením z jízdy. Dvouspojková převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G zajišťuje se svou velkou kapacitou zrychlení ve všech rychlostních rozsazích mimořádný dopředný tah: Instant Yesss.

2litrový čtyřválcový motor s turbodmychadlem

Na obrázku je 2litrový čtyřválcový motor s turbodmychadlem modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

2litrový čtyřválcový, turbodmychadlem přeplňovaný motor AMG s výkonem 225 kW[1] (306 k), točivým momentem 400 Nm vychází z M260 pro sériové výrobní provedení a liší se technologií Twin-Scroll, vodním chladičem plnicího vzduchu a specifickým provedením nasávání vzduchu (potrubí čistého vzduchu).

AMG Performance 4MATIC

Na obrázku je pohon všech kol AMG Performance 4MATIC modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

Ještě rychleji reagující elektro-mechanická lamelová spojka pro plně variabilní rozdělení síly a vynikající trakci při zrychlení na výjezdu ze zatáček.
Charakteristika pohonu všech kol je regulována v závislosti na zvoleném režimu systému ESP®: s důrazem na komfort při volbě nastavení ESP® on a s důrazem na sportovní a dynamický styl při nastavení ESP® Sport a ESP® off.
Regulaci pohonu všech kol určují následující parametry: úhel natočení řízeného kola, poloha pedálu akcelerace, otáčky kola, podélné a příčné zrychlení, převodový stupeň a rychlost jízdy.

AMG SPEEDSHIFT DCT 7G

Na obrázku je převodovka AMG SPEEDSHIT DCT 7G modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

Převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G je Vaším ideálním partnerem pro sportovní styl jízdy. Za příplatek ohromí převodovka s dvojitou spojkou extrémně rychlou změnou převodového stupně, která také zvládá komfortní a téměř nepostřehnutelné procesy řazení. Vychutnáte si tak to nejlepší z obou světů – sportovní jízdu, nebo komfortní jízdu na dlouhé vzdálenosti, rozhodnutí je na Vás!

Podvozek AMG RIDE CONTROL

Na obrázku je podvozek AMG RIDE CONTROL modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

Sportovní podvozek AMG RIDE CONTROL je Váš klíč k přesvědčivému výkonu v každodenním provozu i na závodním okruhu. Adaptivní tlumení nabízí široké rozpětí mezi komfortním a velmi sportovním nastavením. Mezi nastavením Comfort, Sport nebo Sport+ volíte jen pomocí ovládání a charakteristika podvozku se okamžitě změní.

Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé

Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé

Jako nejsilnější sériově vyráběný čtyřválcový motor pokračuje toto nově vyvinuté špičkové 2litrové hnací ústrojí v tradici svého předchůdce. Tuto enormní sílu pak musí zkrotit vysoce výkonná brzdová soustava AMG s červeně lakovanými třmeny.

2litrový čtyřválcový motor s turbodmychadlem

Na obrázku je motor modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

Čtyřválcové vysoce výkonné hnací ústrojí poskytuje u modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ výkon 285 kW[1] (387 k) a točivý moment 480 Nm[1], díky kterým zrychlí toto vozidlo z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy. Model Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé má s výkonem 310 kW[1] (421 k) ještě větší sílu a zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy.

AMG Performance 4MATIC+

Na obrázku je podvozek modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

Nový model AMG Performance 4MATIC+ se systémem AMG TORQUE CONTROL umožňuje jízdní výkony na úrovni motoristického sportu. Dvě samostatně pracující spojky na zadní nápravě rozdělují sílu plně variabilně a podle potřeby na jednotlivá zadní kola. U modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ je tato síla patrná zejména ve standardním režimu Drift.

AMG SPEEDSHIFT DCT 8G

Na obrázku je převodovka modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

S funkcí RACE START získáte optimální zrychlení už při startu. Částečné přerušení zapalování při řazení vyššího převodového stupně a automatická funkce meziplynu při řazení nižšího převodového stupně přitom zajišťují emotivní zvukový efekt.

Porovnání motorů

Srdcem pohonu AMG je motor.

Na obrázku je 2litrový čtyřválcový turbodmychadlem přeplňovaný motor modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé: spotřeba paliva kombinovaná: 7,3-7 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 167-164 g/km[1]
Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ kupé: spotřeba paliva kombinovaná: 8,2-8,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 188-185 g/km[1]
Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ kupé: spotřeba paliva kombinovaná: 8,3-8,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 189-186g/km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.

Aktuální nabídky

Mercedes-AMG CLA kupé.

Instant Wow!

Mercedes-AMG CLA kupé

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC kupé

Od 1 222 100 Kč vč. DPH

Mercedes-AMG CLA 45S 4MATIC+ kupé

Od 1 547 590 Kč vč. DPH