Komplexní ochrana je pro řadu lidí tím největším luxusem.

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC: spotřeba paliva kombinovaná: 12,0 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 275 g/km.[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.

Asistenční systémy

Příkladná bezpečnost se systémy Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice – Váš nový vůz Mercedes-Maybach GLS Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečnější a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste svého cíle dosáhli bezpečně a bez stresu.

Asistenční systémy a bezpečnost

Asistenční systémy a bezpečnost

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k plně automatizované jízdě: nejmodernější systémy Vám v závislosti na dané situaci poskytnou podporu při regulaci rychlosti, řízení a nebezpečí kolize. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bezpečně a bez stresu.

Sada jízdních asistentů Plus

Sada jízdních asistentů Plus nabízí maximální komfort a bezpečnost na cestě k plně automatizované jízdě. Se sadou jízdních asistentů získáte také aktivního asistenta jízdy v dopravní zácpě, který Vám optimálně usnadní jízdu po dálnici. Další výhoda této sady: v případě bočních srážek s cizím zaviněním může systém PRE-SAFE® Impuls Side poskytnout dodatečnou boční ochranu.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit vznikající zatížení. Inovativní systém PRE-SAFE® Sound generuje z reproduktorů šum a dokáže vyvolat přirozený ochranný reflex lidského ucha. Vnitřní ucho tak může být chráněno díky utlumení hluku vznikajícího při nehodě.

Parkování

Sada pro parkování s kamerou 360°

Sada pro parkování s kamerou 360°

Parkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360° včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Sada osvětlení

Asistent adaptivních dálkových světel Plus

Asistent adaptivních dálkových světel Plus

Jezděte s trvale zapnutými dálkovými světly. Ta z noci udělají téměř den a usnadní Vám řízení. Vidět do dálky, ale neoslňovat ostatní účastníky silničního provozu – tímto heslem se řídí asistent adaptivních dálkových světel Plus. Tento inteligentní systém prostřednictvím LED světel vynechá vozidla v protisměru a vpředu jedoucí vozidla: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Světlomety MULTIBEAM LED

Světlomety MULTIBEAM LED

Pro Váš perfektní výhled: adaptivní světlomety MULTIBEAM LED reagují pomocí jednotlivě ovladatelných LED rychle na dopravní situaci. Částečně zakrytá dálková světla se vyhnou ostatním účastníkům silničního provozu a neoslňují je. Na prázdné silnici zvýší dálková světla ULTRA RANGE svůj dosvit o 150 metrů. Výhled řidiče optimálně osvětlují rovněž světla pro odbočování a adaptivní světlomety.

Podvozek

Systém E-ACTIVE BODY CONTROL

Systém E-ACTIVE BODY CONTROL

Suverénní jízda v každé situaci: E-ACTIVE BODY CONTROL je syntézou komfortu, přesnosti a dynamiky v kombinaci s jedinečnými terénními vlastnostmi. Kompenzované výkyvy, naklápění a nárazy – zažijte prvotřídní efekty moderního, plně aktivního podvozku. Na všech cestách i necestách. Za dobrých i špatných jízdních podmínek.

Sady bezpečnostní výbavy

Vše, co činí Váš nový model Mercedes-Maybach GLS ještě bezpečnějším.

Optimálně vzájemně sladěné bezpečnostní systémy mohou cestujícím poskytnout nejlepší možnou ochranu v případě nebezpečí.

Sada jízdních asistentů Plus

Sada jízdních asistentů Plus nabízí maximální komfort a bezpečnost na cestě k plně automatizované jízdě. Jako doplněk k sadě jízdních asistentů získáte aktivního asistenta jízdy v koloně, který Vám optimálně usnadní jízdu po dálnici. Další výhoda této sady: v případě bočních srážek s cizím zaviněním může systém PRE-SAFE® Impuls Side poskytnout dodatečnou boční ochranu.

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: nejmodernější systémy Vám poskytnou podporu podle situace při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu, ale i při kolizi. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bezpečně a bez stresu.

Sada pro parkování s kamerou 360°

Parkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360°, včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Sada komfortních funkcí zrcátek

Sada komfortních funkcí zrcátek usnadňuje každodenní používání Vašeho automobilu: elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka chrání Vaše vozidlo při parkování před poškozením. Díky orientačnímu osvětlení navíc nastupujete a vystupujete za tmy komfortněji. Atraktivní prvek: projekce loga značky vedle otevřených bočních dveří.

Součásti:

  • Možnost elektrického sklopení a vyklopení obou vnějších zpětných zrcátek (přepínač na ovládacím panelu ve dveřích řidiče)
  • Automatické nastavení skla zrcátka na straně spolujezdce do polohy při parkování po zařazení zpátečky
  • Vnitřní zpětné zrcátko a vnější zpětné zrcátko na straně řidiče s plynulou automatickou změnou odrazivosti
  • Orientační osvětlení v obou vnějších zpětných zrcátkách s projekcí loga značky pro osvětlení nástupního prostoru

Ochrana vozidla URBAN GUARD*

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD nabízí kompletní monitorování. Zahrnuje ochranu proti vloupání a odcizení vozidla a také ochranu proti odtažení, která dokáže rozpoznat změny polohy vozidla. Optické a akustické varování se spustí také v důsledku pohybů v interiéru. Rozpoznání odcizení a kolize při parkování od Mercedes me Vás v takovém případě informuje prostřednictvím aplikace.

U některých vozidel může kvůli problémům s dodávkami docházet k dočasnému omezení dostupnosti komunikačního modulu (LTE). Tím jsou dotčeny zejména služby Mercedes me connect včetně systému tísňového volání (eCall). Průběžně aktualizované informace jsou k dispozici u prodejců Mercedes-Benz.